Ewangelizacja Ewangelizatorów!

Kolejne Warsztaty Programu Młodzi Na Progu za nami!
W ostatnią sobotę września blisko 200 osób z 35 różnych miejscowości rozpoczęło dzień o świcie, aby udać się w stronę Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II w Gliwicach. Animatorzy, odpowiedzialni, muzyczni, świeccy oraz kapłani, którzy na co dzień pracują na terenie swoich parafii bądź wspólnot, zdecydowało się na spotkania, podczas których wszyscy zrobiliśmy krok do przodu (a może nawet kilka kroków!) w poziomie naszej służby młodym! Rozpoczęliśmy wspólną, krótką modlitwą, która pozwoliła nam przypomnieć, Komu najbardziej zależy na tym, aby owa sobota była jak najbardziej owocna.
Warsztaty składały się z trzech głównych części: dwóch bloków warsztatowych oraz końcowej modlitwy. W pierwszej części dnia spotkaliśmy się w trzech grupach: pierwszej, składającej się z osób niemających wcześniej doświadczenia pracy w programie Młodzi Na Progu; drugiej – szkolącej formatorów ewangelizatorów, oraz trzeciej – aktualnych i przyszłych Dyrektorów Rekolekcji Spotkania. Był to czas zarówno wspólnego słuchania Słowa Bożego, dzielenia, zadawania pytań, jak i konkretnej pracy, której – jak sama nazwa wydarzenia wskazywała – nie mogło zabraknąć! 🙂
Po obiedzie rozpoczęliśmy drugi blok, który pozwolił nam na udoskonalenie umiejętności, którymi już posługujemy (lub pragniemy rozpocząć posługiwać). W pięciu różnych salach nie zabrakło miejsca rozwoju charyzmatów takich jak głoszenie, formacja ekipy czy prowadzenie małej grupy.
W planie pojawiły się oczywiście warsztaty, które nigdy wcześniej nie powstawały – dlatego zarówno osoby uczestniczące po raz pierwszy, jak i po raz czwarty miały szeroki wachlarz możliwości wyboru rozwoju swojej drogi 🙂 Każdy z poziomów prowadzony był przez najbardziej doświadczone osoby, co znacząco wpłynęło na poziom przekazywanych treści, które w końcowej ankiecie w głównej mierze ocenione zostały najwyższą liczbą punktów! Zakończyliśmy wspólną modlitwą uwielbienia, która dla wielu okazała się być ogromną zachętą do dalszej służby w sposób, który sprawia, że serca młodych zaczną płonąć jeszcze mocniej!
Bardzo mocno dziękujemy wszystkim uczestnikom, dzięki którym miniona sobota okazała się być tak piękna! Do zobaczenia (najpóźniej!!) za rok! 🙂
Zapraszamy do naszej galerii