Spotkanie z ekipami Rekolekcji Spotkania

W centrum lokalnym MNP w Częstochowie kilka dni temu odbyło się szkolenie z dyrektorium Rekolekcji Spotkania. Tym, co odróżniało to spotkanie od ostatniego jest grupa odbiorców – tym razem udało nam się spotkać nie tylko z dyrektorami rekolekcji, ale całymi ekipami oraz osobami, które w najbliższym czasie zamierzają aktywnie włączyć się w budowanie środowiska dla młodych. Organizatorem oraz najliczniejszą grupą byli młodzi z Częstochowy, którzy na co dzień przygotowują młodych do bierzmowania zgodnie z naszym programem, a ponadto prowadzą około 5 turnusów Rekolekcji Spotkania rocznie. W ciągu ostatnich 6 miesięcy do grona już samodzielnych dyrektorów częstochowskich dołączyły dwie osoby, co na chwilę obecną oznacza aż 4 dyrektorów rekolekcji w tej diecezji! Ogromnie cieszy nas tempo wzrostu, jakie możemy obserwować w tym miejscu! 🙂

Poza grupą z Częstochowy, mieliśmy także okazję spotkać się z częścią ekipy tarnowskiej, w której program w ciągu ostatniego roku rozwija się niezwykle prężnie. Podobnie, jak w Częstochowie – w Tarnowie także dołączył kolejny dyrektor Rekolekcji, co pozwala na szerzenie się wiary w środowisku młodych na terenie diecezji tarnowskiej. Niezwykle ucieszyła nas także obecność osób z Otwocka, gdzie program w ciągu najbliższego roku zacznie działać oraz Kutna, gdzie dotychczas poprowadzone zostały dwa turnusy Rekolekcji Spotkania (dotychczas jeszcze przez naszych dyrektorów).

Rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy – wspaniałego czasu bliskości z Bogiem, który prowadził cały dzień tak, iż każdy mógł wyciągnąć dla siebie to, co najcenniejsze.

W czasie szkolenia mieliśmy czas, aby na spokojnie przyjrzeć się każdemu nauczaniu, dynamice, zabiegowi oraz modlitwie, które tworzą Rekolekcje Spotkania. Była możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania i wątpliwości, które dotychczas pojawiały się w gronie prowadzących rekolekcje oraz wymiany doświadczenia, także podczas każdej przerwy na kawę czy obiad :). Wierzymy, że miniona sobota okazała się być owocna, a przed nami z pewnością więcej takich wydarzeń!