Gdziekolwiek pójdziesz… Czyli miniony rok w Młodych Na Progu

Rok szkolny dobiega końca, co w naszym biurze oznacza szereg podsumowań tego, co mieliśmy okazję współtworzyć w ciągu minionych 10 miesięcy – współtworzyć, ponieważ głównym Twórcą wszelkich działań był Duch Święty, który prowadził nas coraz szerzej po mapie naszego kraju! Kiedy patrzymy wstecz – na to, jak było jeszcze dwa lata temu – wciąż nie potrafimy skończyć zachwycać się przebudzeniem, które Bóg wzbudza w środowisku młodych  – wierzymy, że jest to jedynie zalążek tego, o czym marzy Kościół w Polsce. Pragniemy widzieć młodych, którzy zostają pociągnięci więzami miłości (Oz 11, 4) – i to pragnienie w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy miało przywilej spełniać się z naszym udziałem i na naszych oczach.

Wrzesień rozpoczęliśmy dwoma dużymi edycjami warsztatów – w Tarnowie, gdzie mogliśmy głosić do ponad 220 osobowej grupy oraz w Gliwicach, które były miejscem spotkania księży, odpowiedzialnych oraz animatorów pracujących w programie. W lutym ekipa gliwicka miała możliwość współpracy z ekipą tarnowską, prowadząc wspólnie Rekolekcje Królestwa, które tarnowskim animatorom pomogły stanąć do walki – tak, jak stanął do niej Król Dawid. Tydzień później spotkaliśmy się z ekipą częstochowską, aby wspólnie szkolić się w prowadzeniu Rekolekcji Spotkania, poświęcając cały dzień na analizę nauczań, dynamik i treści. Wiosną poprowadziliśmy dwa turnusy Rekolekcji Środowiska, w których uczestniczyło w sumie ponad 50 uczestników, natomiast w trakcie trzech edycji warsztatów (w Otwocku, Opolu oraz Bielsku) mieliśmy możliwość dzielenia się z ponad 180 osobami naszym doświadczeniem oraz głosem Boga w sercu ewangelizacji młodych. We wszystkich wydarzeniach ogólnopolskich wzięło udział ponad 750 osób, które mają pragnienie głoszenia żywego Boga.

Równocześnie, poza warsztatami, szkoleniami i rekolekcjami ogólnopolskimi – za nami 32 turnusy Rekolekcji Spotkania, które prowadziliśmy w diecezjach: gliwickiej, tarnowskiej, częstochowskiej, łowickiej oraz zielonogórsko – gorzowskiej. W sumie uczestniczyło w nich ponad 1400 uczestników oraz ekipy posługujące.

To, czego jesteśmy pewni – Bóg przygotowuje przełom w środowisku młodych. Pragniemy przesłać ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych – księży, odpowiedzialnych, koordynatorów, animatorów, muzycznych i każdego, kto swoim czasem, sercem i modlitwą miał przywilej służyć w tym roku w programie Młodzi Na Progu.  

DZIĘKUJEMY! Żniwo jest wielkie!
Przed nami wakacje – w lipcu spotkamy się z ponad 160 osobami, aby spędzić na wspólnej modlitwie, dzieleniu oraz odpoczynku w sumie 2 tygodnie w Łężycach. Wierzymy, że przed nami piękny czas, a Bóg wciąż będzie czynił więcej!