Startujemy!

Nowy rok szkolny dla biura Młodych Na Progu nie oznacza smutnego, trudnego i zniechęcającego powrotu do szarej codzienności, ale oznacza powrót do czasu w pełni poświęconego Bogu i ludziom, co stale odczytujemy jako naszą misję, powołanie i pasję. Cieszy nas, że po wakacyjnym odpoczynku jesteśmy w stanie pełniej i lepiej służyć Bogu, głosząc Ewangelię w miejscach, do których Pan nas wzywa. Wciąż jesteśmy pod wrażeniem tego, co dzieje się w środowisku młodych w całym kraju, tego, jaki przełom Bóg czyni na naszych oczach i za pośrednictwem naszej posługi!
W tym roku zaczynamy nieco wcześniej, niż z rozpoczęciem września, bo już w ostatnim tygodniu sierpnia wyjedziemy ze Śląska, aby spotkać się z księżmi oraz ich świeckimi współpracownikami w Legnicy. Druga sobota września będzie dla nas bardzo intensywna, ponieważ poprowadzimy jednocześnie dwie tury warsztatów w największych naszych centrach lokalnych – Tarnowie i Częstochowie, gdzie w zeszłym roku spotkaliśmy się w sumie z grupą ponad 250 uczestników! Dwa tygodnie później odbędą się warsztaty dla diecezji gliwickiej, podczas których będziemy mieli okazję prowadzić zarówno znane nam bloki warsztatowe jak i takie, które przygotowaliśmy szczególnie z myślą o nowym roku.
Zapisy na wydarzenia oraz wszystkie dokładne daty są dostępne w zakładce “Terminarz”. Do zobaczenia w czasie posługi już za kilkanaście dni!