Warsztatowcy gotowi do dzielenia się doświadczeniem!

Do tegorocznych warsztatów programu Młodzi Na Progu pozostało już tylko kilka dni, dlatego pora przedstawić naszych prelegentów.

Poniżej krótkie sylwetki naszych warsztatowców.

Ks. Adam Koppel – Święcenia przyjął w 2007 roku. Duszpasterz programu Młodzi Na Progu. Od początku swojego kapłaństwa związany z SNE Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach. Uwielbia chodzić po górach i piłkę nożną. Jego największa pasją są młodzi, dla których poświęcił całe swoje serce. 
Poprowadzi warsztat: EWANGELIZACYJNE PROWADZENIE SPOTKAŃ  I ZAKŁADANIE 
WSPÓLNOT

Kateryna Bondarenko – Dyrektor programu Młodzi Na Progu. Na co dzień działa we wspólnocie SNE Jezusa Zmartwychwstałego w Bytomiu. Uwielbia chodzić po górach i uwielbiać Boga muzycznie. Swoje serce oddała młodym i służbie w programie MNP, w którym działa od 9 lat.
Poprowadzi warsztat: FORMACJA UCZNIÓW

Anna Koźmińska – Studentka III roku Kosmetologii w Opolu, dzięki dobremu planowi zajęć i połączeniom kolei regionalnych mieszka w Gliwicach. Interesuje się śpiewem, oglądaniem ciekawych filmów i seriali, a większość czasu spędza na spotkaniach z bliskimi. Związana z programem MNP od 5 lat, posługuje na rekolekcjach jako muzyczna i nauczająca. Jej wspólnotą jest wspólnota Młodych SNE Gliwice, prowadzi fanpega mSNE Gliwice i organizuje różne wydarzenia.
Poprowadzi warsztat: NAUCZANIE DOM I WPROWADZENIE DO PROGRAMU MŁODZI NA PROGU I REKOLEKCJI SPOTKANIA

Miłosz Mróz – Na co dzień brat i członek wspólnoty mSNE Gliwice. Jest technikiem informatykiem. Interesuje się koszykówką, uwielbia wędrówki po górach i aktywne spędzanie czasu. Z programem MNP związany od 3 lat. Służy w ekipach rekolekcyjnych podczas Rekolekcji Spotkania i Środowiska.
Poprowadzi warsztat: NAUCZANIE DOM I WPROWADZENIE DO PROGRAMU MŁODZI NA PROGU I REKOLEKCJI SPOTKANIA

Justyna Maziuk – Studentka II roku filologii polskiej, specjalność dziennikarska i nauczycielska. Jest jedną z najstarszych Dzieci Maryi czyli potocznie Marianek w swojej parafii. Posługuje we wspólnocie Młodzi SNE Gliwice. Interesuje się makijażem, lubi czytać książki i robić twórcze rzeczy, również wypiekać przepyszne ciasta. Z programem MNP związana jest od 5 lat.
Poprowadzi warsztat: ANIMACJI 

Natalia Musiał – Studentka III roku astronomii we Wrocławiu. Patrzenie w gwiazdy to nie jedyna jej specjalność – kocha tworzyć domowe wypieki i zgłębiać tajniki nauki. Liderka wspólnoty Zrodzeni za młodu przy parafii św. Anny w Zabrzu. W programie MNP działa od 4 lat. Posługuje na rekolekcjach jako koordynator i nauczająca.
Poprowadzi warsztat: NAUCZANIE I ŚWIADECTWO

Ks. Piotr Dyduch – świecenia przyjął w 2006 roku. Od początku swojego kapłaństwa w jego sercu zagościł Ruch Światło – Życie. Obecnie jest Moderatorem diecezjalnym Ruchu i kapłanem odpowiedzialnym za formację Oazowiczów. Z programem MNP związany od samego początku jego istnienia, już na trzeciej parafii prowadzi młodych według programu. Uwielbia górskie wędrówki, jazdę na nartach i ewangelizację.
Poprowadzi warsztat: JAK ROZPOCZĄĆ WSPÓLNE BUDOWANIE

Michał Krzysztofik – Jest studentem Kognitywistyki i gdyby miał opisać siebie to powiedziałby zderzenie śmieszka z człowiekiem lubiącym się zastanowić nad światem, który go otacza. Z Bogiem sympatyzuje od 4 lat, związany z programem MNP od 4 lat, służył jako animator i koordynator rocznika w parafii oraz Rekolekcji Spotkania.
Poprowadzi warsztat: JAK ROZPOCZĄĆ WSPÓLNE BUDOWANIE

Mateusz Posiłek – Na co dzień odpowiedzialny za program Młodzi Na Progu w parafii św. Wojciecha w Zabrzu. Człowiek zagadka, sam dla siebie. Absolwent logistyki na Politechnice Śląskiej. Uwielbia wszystko co związane z wojskiem, z chęcią poprowadzi każdy pojazd. Z programem MNP związany od 12 lat. Posługuje na rekolekcjach jako techniczny, koordynator i nauczający.
Poprowadzi warsztat: JAK PROWADZIĆ MAŁĄ GRUPĘ

Mariusz Bułka – Na co dzień mąż jednej żony, w niedługim czasie zostanie ojcem. Jest studentem IV roku teologii nauczycielskiej na Uniwersytecie Śląskim. Posługiwał jako animator w SNE Bytom, aktualnie w swojej wspólnocie prowadzi modlitwę i głosi nauczania. Uwielbia sport, szczególnie piłkę nożną i bieganie. Jest wiernym kibicem zarówno klubowym jak i reprezentacyjnym. Jego ulubione Słowo Pana – Flp 2, 5-13 i Mt 16, 13-19. Swoją przygodę z Bogiem rozpoczął od programu MNP,  jest jednym z owoców programu.
Poprowadzi warsztat: PROWADZENIE MODLITWY