Warsztaty w Toszku już za nami! Dziękujemy, że byliście z nami!

To był „dobry czas Bożego działania” usłyszeliśmy z nie jednych ust uczestników tegorocznych warsztatów w Toszku. Do niewielkiego śląskiego miasta zjechało ponad 150 uczestników z 33 parafii w całej Polsce. Tym razem warsztaty rozpoczęły się od wspólnej celebracji Słowa i wysłuchania nauczania ks. Artura Sepioło w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Ks. Artur jako ojciec programu Młodzi Na Progu mówił nam o wydaniu Jezusa w ręce ludzi. „Oddanie siebie dużo kosztuje ale też pięknie owocuje” – mówił do animatorów zgromadzonych na warsztatach.  Przytaczając obraz tortu tłumaczył nam głębokie warstwy Ewangelii, które przenikają się jak kolejne warstwy kremu czy ciasta. Następnie uczestnicy udali się na odpowiednie warsztaty: Wprowadzenie w program MNP i animacje, Ewangelizacyjne prowadzenie spotkań, Rolę księdza w programie MNP oraz Nauczanie i świadectwo.

We współpracy władz miasta Toszek oraz HG Hotel Restauracja  podczas warsztatów mogliśmy skorzystać z genialnie przygotowanego serwisu kawowego oraz skosztować przepysznych ciast przygotowanych przez Cukiernię „Grzybek”. Nie zabrakło również gorącego i wzmacniającego obiadu podczas przerwy, o który zadbali najlepsi kucharze HG Hotel. Dziękujemy za ich współpracę i zadbanie o każdy szczegół tej części warsztatów.

Po obiedzie przyszedł czas na kolejną pracę i kolejne warsztaty. Tym razem uczestnicy brali udział w takich warsztatach jak: Jak rozpocząć wspólne budowanie, Jak prowadzić małą grupę, Prowadzenie modlitwy oraz Zakładanie wspólnot. Był to niewątpliwie czas budowania siebie, dzielenia się doświadczeniem i rozmów pełnych Ducha.

Podczas warsztatów w naszym sklepie MNP zadebiutowały również nowe gadżety, które już niedługo pojawią się na stronie sklepu. Pojawiły się notatniki w twardej oprawie, małe bloczki karteczek oraz długo wyczekiwane bawełniane torby w dwóch odsłonach. Warto zaglądnąć do naszego sklepu tutaj.

Już niedługo także w naszym sklepie pojawią się materiały dla drugiego roku formacji „Młodzi na progu 2”, które otrzymały pozytywną opinię i imprimatur ze strony bp Andrzeja Iwaneckiego, za które serdecznie dziękujemy! 😉

„Cieszę się z tego, że młodzież jest zadowolona ze swoich warsztatów. Także świadczy to o tym, że są potrzebne i robione są na wysokim poziomie. Dziękuję.”
Ks. Kamil 

„Gdy mieliśmy 20 min na modlitwę osobistą według schematu to miałem obraz Jezusa, która mówi, że cieszy się że tu jestem i mam głosić Ewangelie, następnie otworzyłem Pismo Święte i natknąłem się na cytat, w którym Jezus posyła apostołów aby głosili Ewangelię, pierwsza modlitwa według schematu, a tu Bóg już mnie zaskoczył.” Adrian 

„Te warsztaty pokazały mi niesamowite dobro jakie daje ten program młodym oraz poczucie wspólnoty i jedności. ”
Wiktoria