Summer time!

Zakończył się nietypowy rok szkolny 2019/2020. Nietypowy pod względem pandemii, zdalnej szkoły czy kwarantanny. Dla wielu z nas nie był to łatwy czas. Nagle zostaliśmy w naszych domach i nasze priorytety się zmieniły. Byliśmy więcej razem z rodzinami, lecz brakowało nam wspólnoty i Eucharystii w wielu kościołach.

Dla programu Młodzi na Progu również był to rok zupełnie inny. Po raz pierwszy musieliśmy przenieść się całkowicie do trybu online. Nie prowadziliśmy rekolekcji i warsztatów, wiele wydarzeń zostało zawieszonych lub całkowicie odwołanych. Przeprowadziliśmy 40 turnusów Rekolekcji Spotkania z 54 zaplanowanych, 1 turnus Rekolekcji Środowiska z 4 zaplanowanych i ani jednego turnusu Rekolekcji Królestwa. Z zaplanowanych warsztatów poprowadziliśmy tylko warsztaty w Tarnowie i w Toszku, niestety musieliśmy zawiesić terminy warsztatów dla Tychów, Bielska-Białej i Katowic. Termin II Konferencji Krajowej Młodzi na Progu również został zawieszony. To była dla nas niełatwe decyzje, ale wierzymy, że Bóg zatroszczy się w tym miejscu o uczestników tych wydarzeń, jak również o nasze finanse.

Dziś stajemy u progu wakacji. Letnie wieczory staną się dla nas czasem odpoczynku i rozmyślania nad przyszłością programu Młodzi na Progu. Aktualnie nie wiemy, jak będzie wyglądała nasza działalność jesienią, ale jesteśmy przekonani, że w naszych sercach głęboko zakorzeniona jest ewangelizacja młodych i troska o ich rozwój. Dlatego chcemy się rozwijać tak, aby każdy mógł w programie MNP znaleźć oparcie. Rozwijamy się dla was!

Już dziś życzymy Ci bezpiecznych wakacji! Byś wypoczął i nabrał sił do nowej gorliwości głoszenia Dobrej Nowiny młodym! Pamiętaj, że nasza wyjątkowa Domowa Szkoła Animatora nie przestaje działać, przez całe lato pojawiać się będą filmiki, które pomogą Ci przygotować się do nowego sezonu pracy z młodzieżą.