Cykl spotkań z Centrami Lokalnymi

Rozpoczęliśmy cykl spotkań z Centrami Lokalnymi.

Centra Lokalne to ludzie pełni pasji, całym sercem angażują się i  odpowiadają za program Młodzi na Progu w konkretnych diecezjach. W tym miesiącu udało nam się spotkać osobiście z kilkoma naszymi centrami.

 Z Centrum Lokalnym Archidiecezji Katowickiej spotkaliśmy się w Zabrzu, by z ks. Mateuszem Włoskiem omówić szkolenie animatorów podczas rekolekcji wrześniowych oraz ustalić zasady współpracy Biura Krajowego z diecezją.

Z Centrum Lokalnym Archidiecezji Tarnowskiej, Olą Małochleb i ks. Arturem Mularzem, spotykamy się regularnie online, by móc w pełni przygotować wraz z nimi wrześniowe warsztaty i sposób przekazywania rekolekcji w ich diecezji. Jest to jedno z naszych największych Centrów lokalnych, dlatego tak ważne jest dla nas by relacja, którą budujemy, stała się miejscem formacji uczniów i posyłania ich do posługi wśród młodych.

W tym miesiącu udało nam się również spotkać na żywo z Centrum Lokalnym Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Michałem Krawczykiem i ks. Jakubem Raczyńskim. Był to niewątpliwie czas wymiany doświadczeń i ustalenia konkretnej linii współpracy z biurem krajowym.

Dziękujemy każdemu zaangażowanemu w dzieło programu Młodzi na Progu w swojej diecezji. Wierzymy, że Bóg posyła nas w różne części Polski, byśmy mogli ramię w ramię ewangelizować młodych ludzi i stwarzać im okazję do doświadczenia miłości Boga.