Festiwal Życia w Kokotku

Festiwal Życia w Kokotku to zdecydowanie największy chrześcijański festiwal na południu Polski. Co roku przyciąga tysiące młodych ludzi, którzy przez cały tydzień śpią pod namiotami, uczestniczą w Eucharystii, rozwijają swoje talenty, a także słuchają wyjątkowych konferencji. W tegorocznej edycji tematem przewodnim była Maryja, której historie przedstawiali uczestnikom biskupi, prelegenci i animatorzy.

W tym roku nasza Fundacja w pełni uczestniczyła w tym wydarzeniu. Na przestrzeni trzech rzeczywistości mogliście spotkać nas podczas Festiwalu.

Podsumowanie Festiwalu Życia w krótki filmie:

Animatorzy małych grup dzielenia

Udało nam się przeszkolić i wypuścić do posługi animatorskiej ponad 60 animatorów małych grup, którzy przez cały tydzień prowadzili grupki dzielenia, omawiając tematy danego dnia. Każdego z animatorów prowadził w posłudze doświadczony starszy przyjaciel, który pomagał rozwiązywać problemy i wyjaśniał wątpliwości. Ta posługa stała się dla nas priorytetem, dlatego była to doskonała okazja do ewangelicznej formacji uczniów. W spotkaniach małych grup uczestniczyło ponad 700 młodych ludzi w wieku od 13 do 35 lat, co stało się nie lada wyzwaniem logistycznym. Grupki rozsiane były na całej przestrzeni festiwalu i pomogły wielu młodym doświadczyć niesamowitego rozwoju wiary i duchowości.

Warsztaty “Chrześcijanin wśród (nie) swoich, czyli jak dzielić się wiarą w środowisku życia”

Jako Fundacja chcemy stworzyć dom dla młodych w Kościele. Miejsce, gdzie każdy będzie mógł doświadczyć troski i opieki, będzie mógł dzielić się swoimi kłopotami i budować głębokie więzi. Marzymy o domu pełnym młodych ludzi, którzy z odwagą będą dzielić się swoją wiarą z rówieśnikami, tworzyć grupy dzielenia i ewangelizować. Dlatego w tej wyjątkowej edycji warsztatów podczas Festiwalu Życia chcieliśmy ukazać młodym ludziom sens prawdziwej i głębokiej ewangelizacji, która często nie jest związana z naszym wyobrażeniem ewangelizacji. Podczas tych warsztatów na uczestników czekał intensywny trening i wiele atrakcji, które przysporzyły im nie lada wyzwania.

Stoisko Fundacji i czas na rozmowy

Przez cały tydzień członkowie naszej Fundacji byli dostępni na stanowisku usytuowanym naprzeciw głównej sceny. Pozwoliło nam to przeprowadzić wiele ciekawych rozmów i nawiązać nowe kontakty.
Miejsce to było również stacjonarnym sklepem Młodzi na Progu, dzięki czemu uczestnicy Festiwalu mogli zaopatrzyć się w gadżety ewangelizacyjne.

Tomasz Samołyk o dzisiejszej młodzieży