Warsztaty Młodzi na Progu w Gliwicach

MŁODZI NA START!

Ruszamy z zapisami na  Warsztaty „Młodzi na Progu”! W tym roku, jak przed wielu laty pragniemy zaprosić Cię do Gliwic, a dokładniej do Centrum Św. Jana Pawła II, gdzie już 1 października odbędą się stacjonarne warsztaty ewangelizacyjne.

Chcemy spotkać się ze wszystkimi, którzy głoszą Ewangelię młodym, szczególnie w kontekście bierzmowania. Przygotowaliśmy warsztaty zarówno dla tych, którzy rozpoczynają, jak i dla doświadczonych animatorów i księży.

Dla każdego z uczestników mamy wyjątkowe propozycje:

I CZĘŚĆ WARSZTATÓW

1. Wprowadzenie do programu „Młodzi na Progu” poziom podstawowy

To warsztat dla tych, którzy rozpoczynają pracę z programem Młodzi na Progu, niezależnie od wieku, doświadczenia, czy tytułów naukowych. Poznasz na nim wizję programu, cel powstania, najlepszy sposób używania materiałów oraz skorzystasz z doświadczenia tych, którzy od lat owocnie w nim służą

2. Formacja uczniówpoziom rozszerzony.

Co zrobić aby Kościół wzrastał? Jak zadbać o to, aby służba, którą pełnię rozwijała się, niezależnie ode mnie. Podczas tego warsztatu spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania, oraz zaprezentować w sposób praktyczny zasady formacji uczniów oparte na Ewangelii

3. Głoszenie i świadectwo poziom rozszerzony.

To warsztat dla tych, którzy dobrze pracują z gotowymi konspektami i są gotowi, aby sami je tworzyć i dzielić się swoim doświadczeniem

4. Wspieranie dzieci i młodzieży dotkniętej przemocą seksualną – poziom rozszerzony.

Każdy z nas może spotkać się z osobą, która była, lub jest ofiarą przemocy. Ten warsztat daje praktyczne wskazówki dotyczące rozpoznawania takich osób w swoim otoczeniu i kompetentnego wspierania ich w pierwszym kontakcie. Konieczne dla każdego, kto pracuje z młodzieżą.

II CZĘŚĆ WARSZTATÓW

1. Prowadzenie małej grupypoziom podstawowy.

Jeśli masz zostać animatorem, to jest warsztat dla Ciebie! Poznasz, lub powtórzysz sobie metodykę pracy w małej grupie, a także będziesz mógł przećwiczyć stosowanie jej w kontekście bierzmowania.

2. Animacja modlitwy wspólnotowej poziom rozszerzony.

Teoria i praktyka prowadzenia modlitwy w małej i dużej grupie, we wspólnocie oraz z kandydatami do bierzmowania

3. Formacja ekipy ewangelizacyjnej poziom rozszerzony.

To warsztat dla tych, którzy pracują w jakimkolwiek team’ie i nim kierują. Poznasz sens i cel spotkań ekipy, dowiesz się, jak skutecznie wspierać swoich ludzi i będziesz mógł sprawdzić się w praktyce.

4. Spotkanie księży pracujących w programie Młodzi na Progu poziom rozszerzony.

Zapraszam wszystkich drogich prezbiterów! To czas dzielenia się swoim doświadczeniem oraz wspólnego wypracowania najlepszych rozwiązań dla ewangelizacji młodych i prowadzenia wspólnot młodzieżowych

Ważne informacje i zapisy

Koszt warsztatów to 70 zł od osoby. Warsztaty trwają od godz. 8:00 do godziny 16:00. Zachęcamy by zapoznać się ze szczegółowym planem podczas zapisów. Wszystkie informacje dotyczące zgłoszenia będą przesyłane kilka dni przed planowanymi warsztatami. 


Warsztaty – GLIWICE – 01.10.2022 r. – cena 70 zł/os.
LINK DO ZAPISÓW

KOSZT WARSZTATÓW: 
Potwierdzeniem zapisu jest wpłata zadatku w wysokości 30 zł na konto podane poniżej, w razie rezygnacji z udziału w wydarzeniu zadatek jest bezzwrotny.

Data: 01.10.2022 r.
Miejsce: Centrum Edukacyjne im. Św. Jana Pawła II, ul. Jana Pawła II 5A, 44-100 Gliwice

8:00 Recepcja
9:00 Rozpoczęcie, Biblijne Słowo zachęty – Modlitwa

9:30-12:00 I CZĘŚĆ WARSZTATÓW
12:00-13:00 Przerwa – kawa, herbata

13:00-15:30 II CZĘŚĆ WARSZTATÓW
16:00 Zakończenie