Warsztaty Młodzi na Progu w Katowicach

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Młodzi na Progu w Archidiecezji Katowickiej. To wyjątkowe wydarzenie ponownie wraca w progi Wydziału Teologicznego w Katowicach. Wspólnie z Wydziałem Katechetycznym Kurii oraz ks. Mateuszem Włoskiem, odpowiedzialnym za program w diecezji zapraszamy osoby chcące rozpocząć pracę w programie przygotowując młodzież do bierzmowania do aktywnego uczestnictwa w warsztatach.

I CZĘŚĆ WARSZTATÓW

1. Wprowadzenie do programu „Młodzi na Progu” – poziom podstawowy

To warsztat dla tych, którzy rozpoczynają pracę z programem Młodzi na Progu, niezależnie od wieku, doświadczenia, czy tytułów naukowych. Poznasz na nim wizję programu, cel powstania, najlepszy sposób używania materiałów oraz skorzystasz z doświadczenia tych, którzy od lat owocnie w nim służą

II CZĘŚĆ WARSZTATÓW

1. Prowadzenie małej grupy – poziom podstawowy.

Jeśli masz zostać animatorem, to jest warsztat dla Ciebie! Poznasz, lub powtórzysz sobie metodykę pracy w małej grupie, a także będziesz mógł przećwiczyć stosowanie jej w kontekście bierzmowania.

2. Formacja uczniów – poziom rozszerzony.

Co zrobić aby Kościół wzrastał? Jak zadbać o to, aby służba, którą pełnię rozwijała się, niezależnie ode mnie. Podczas tego warsztatu spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania, oraz zaprezentować w sposób praktyczny zasady formacji uczniów oparte na Ewangelii

Ważne informacje i zapisy

Koszt warsztatów to 50 zł od osoby. Warsztaty trwają od godz. 8:00 do godziny 16:00. Zachęcamy by zapoznać się ze szczegółowym planem podczas zapisów. Wszystkie informacje dotyczące zgłoszenia będą przesyłane kilka dni przed planowanymi warsztatami. 


Warsztaty – KATOWICE– 17.09.2022 r. – cena 50 zł/os.
LINK DO ZAPISÓW

Data: 17.09.2022 r.
Miejsce: Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Jordana 18

8:00 Recepcja
9:00 Rozpoczęcie, Biblijne Słowo zachęty – Modlitwa

9:30-12:00 I CZĘŚĆ WARSZTATÓW
12:00-13:00 Przerwa – kawa, herbata

13:00-15:30 II CZĘŚĆ WARSZTATÓW
16:00 Zakończenie