Młodzieżowa Szkoła Animatora „Pełni wiary”

Za nami pierwsze dwa spotkania w ramach prowadzonej wspólnie z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży i Ruchem Światło – Życie, Młodzieżowej Szkoły Animatora. Podczas pierwszego spotkanie gościliśmy Bp Andrzeja Iwaneckiego, który zainaugurował druga edycję MSA w Centrum Edukacyjnym
Św. Jana Pawła II w Gliwicach. Podczas tego wydarzenia absolwenci pierwszego stopnia MSA otrzymali pamiątkowe Certyfikaty i otrzymali błogosławieństwo bp Iwaneckiego.

„Kościół potrzebuje młodych! Poznawanie Boga zaprasza nas do relacji, relacji z Bogiem, do zrozumienia, że jest naszym skarbem, do poznawania siebie i budowania Kościoła. Nie zapisaliście się na wykłady, ale tworzycie wspólnotę, więzi. Animator nigdy nie jest sam.”
bp Andrzej Iwanecki.

W czasie trwania zajęć MSA młodzież rozwija swoje kompetencje w prowadzaniu małej grupy, odkrywaniu swojej tożsamości animatora, poznają podstawy teologii oraz szkolą się w formacji uczniów. Tegoroczne zajęcia odbywają się na dwóch poziomach, pierwszym — dla początkujących animatorów i drugim — dla zeszłorocznych absolwentów, by jak najpełniej mogli posługiwać w swoich parafiach. W ramach uczestnictwa w MSA uczestnicy spotykają się raz w miesiącu na dwóch wykładach połączonych z czasem relacji. Biorą także czynny udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych organizowanych na jesień i wiosnę, planujemy także, by latem uczestniczyli w Festiwalu Życia, który odbywa się w Kokotku, by najpełniej mogli spotkać się z praktyką prowadzenia małych grup.

W tym roku zmienia się również sposób pracy Młodzieżowej Szkoły Animatora, projekt ten otrzymał dwóch nowych koordynatorów, Ireneusza Sobstyla i Karolinę Rykert, którzy z ramienia Fundacji „Młodzi na Progu” dbają o przepływ informacji, organizację wydarzeń i prowadzenie spotkań MSA.