Królestwo jest pośród nas! – Rekolekcje Królestwa dla MSA

Królestwo Boże jest pośród nas, to wyjątkowa myśl, która przyświecała uczestnikom tegorocznych Rekolekcji Królestwa, które poprowadziliśmy w ramach Młodzieżowej Szkoły Animatora „Pełni wiary”.

To pierwsze rekolekcje, które połączyły dwa poziomy diecezjalnej szkoły animatora. Uczestnicy I i II roku MSA poznawali historię króla Dawida, odkrywali sposoby na przejście kryzysu oraz wspólnie z Bogiem tworzyli projekty swojego życia.

Był to niewątpliwie czas budowania relacji międzyludzkich, podczas każdej z kawiarenek mogliśmy tworzyć więzi przyjaźni i dzielić się swoimi potrzebami.

Świadectwa uczestników kursu:

„Bóg pokazał mi , że forma ewangelizacji, dzielenia się Królestwem może być uśmiech, rozmowa; że na jego łaskę nie musze zadłużyć, a nie nie muszę się za nią odpłacać wielkimi dziełami, bo On chce to robić ze mną i dać mi jeszcze więcej; że nawet trudne relacje są ważną częścią mojego życia.”

„W czasie tych rekolekcji Bóg przypomniał mi i uświadomił, że Królestwo Boże jest nie tylko w niebie, ale i na ziemi, także we mnie. Przybliżył sylwetkę i historię biblijnego króla Dawida i pokazał, że ja jestem jak on, że z moim Bogiem mogę wyjść z każdego kryzysu spełniać marzenia i zostać królem. To był dobry czas, piękny, pozytywny, czas doświadczania miłości, obecności i potęgi boga na nowe, w nowych formach, ale i w tych już znanych. Pan Bóg pomógł mi stanąć w prawdzie przed sobą, zobaczyć jak wygląda moje życie, jak chciałabym żeby wyglądało i na razie po części jak On by chciał żeby wyglądało. Myślę, że dostałam tu wiele cennych wskazówek na codzienność. I pewnie dużo więcej, czego jeszcze nie odkryłam.”

„Bóg w czasie rekolekcji pozwolił mi odkryć siebie na nowo. Pozwolił, abym poznała swoje priorytety oraz kim tak naprawdę jest Bóg.”

„Podczas Rekolekcji mogłam doświadczyć tego, że Bóg jest obok. Jego obecność, zwłaszcza przy adoracji była dla mnie bardzo mocno odczuwalna. Ważnym momentem podczas modlitwy było dla mnie „usłyszenie” słowa „JESTEM”, czego bardzo potrzebowałam. Bóg dał mi tez zrozumieć, że On chce mnie obdarowywać i nie musze dawać za to zapłaty.”

„Bóg Dał nowe relacje oraz pozwolił mi odkryć siebie, to co dla mnie ważne i jak inaczej można spojrzeć na kryzysy”

„Jednym z ważniejszych punktów było dzielenia się w grupach. Było to dla mnie ważne i niesamowite, ze w tak szybkim czasie się otworzyłam przed grupą. Na pewno konferencje, które wniosły dużo do mojego życia, dzięki nim poznałem wiele aspektów, o których nie miałam pojęcia, że będą dla mnie tak ważne.”

„Bóg w czasie tych rekolekcji pokazał mi jak ważne są marzenia i priorytety w życiu. Uświadomił mi też, że z Nim mogę wszystko i będzie wspierał moje decyzje w życiu.”

„W czasie rekolekcji Bóg pokazał mi, jak wiele jest do zrobienia w moim sercu i w codzienności. Podczas modlitwy czy indywidualnej adoracji, Pan wchodził w miejsca, których nigdy nie odkrywałam przed sobą, a co dopiero przed Jezusem. Konferencje przede wszystkim pokazały mi, że kryzysy są pięknym czasem, ale jeśli przejdę je z Bogiem.”

„Bóg pokazał mi jak ważny dla niego jestem i jak bardzo mnie kocha. Że nie ważne jak źle będzie, On zawsze przy mnie jest!”

„Bóg zachęcił mnie do pracy nad sobą i szerzenia Jego Królestwa w mojej codzienności, pośród tych, których stawia na mojej drodze.”

„Bóg pokazał mi, że On jest i chce być przy mnie zawsze. Zawsze mogę się do Niego zwrócić. On bardziej mnie zna nić ja Sama.”