Jesienne Warsztaty Młodzi na Progu – ponad 3880 km w drodze z Dobrą Nowiną.

Od wielu lat jeździmy po całej Polsce tworząc przestrzeń do pracy z młodzieżą. Dajemy nadzieję na wspaniałą przygodę z przygotowaniem do bierzmowania, która z czasem tworzy Dom dla Młodych w Kościele. Jesteśmy zapraszani w coraz to dalsze rejony Polski by dać doświadczenie pracy wśród młodych. Niesamowitym jest to, że za każdym razem jadąc w nowe miejsce możemy poznawać ludzi pełnych pasji do ewangelizacji, których serca z gorliwością chcą towarzyszyć młodym ludziom w dzisiejszych czasach.

W ciągu ostatnich 4 miesięcy odwiedziliśmy 6 miast: Grudziądz, Tarnów, Zabrze, Katowice, Toruń i Warszawę. W grudniu pojedziemy aż nad morze, do Koszalina, by dzielić się naszym programem.

Warsztaty w Grudziądzu – pod koniec sierpnia po raz pierwszy wyruszyliśmy z Warsztatami Młodzi na Progu do diecezji toruńskiej. Na zaproszenie ks. Tomasza Gutkowskiego gościliśmy w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Grudziądzu. Dla 28 osób był to pierwszy kontakt z naszym programem. Podczas tych warsztatów mieliśmy również doskonałą okazję do ewangelizacji pokoleń, ponieważ uczestnicy wywodzili się z czterech różnych wspólnot: Odnowy w Duchu Świętym, KSM, Ruchu Światło-Życie oraz wspólnoty ministranckiej.

Warsztaty w Katowicach – Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego to kolejne miejsce, do którego wracamy co rok. W Archidiecezji Katowickiej program Młodzi na Progu jest zalecanym narzędziem w przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania. W tegorocznej edycji podczas warsztatów gościliśmy kilka nowych parafii i ponownie rozpoczęliśmy współpracę w tworzeniu środowisk młodych ludzi.

Warsztaty w Tarnowie – W ciągu ostatnich lat to jedne z największych warsztatów, które odbywają się w naszym kraju. Centrum Lokalne Diecezji Tarnowskiej już od 10 lat działa w programie Młodzi na Progu, dlatego tamtejsze warsztaty mają charakter dnia wspólnoty, a ich uczestnicy co roku mogą formować się i rozwijać na kolejnych nowych warsztatach. Podczas tegorocznego wydarzenia ponad 150 uczestników mogło rozwijać się na 7 różnych warsztatach. Ogromne podziękowania dla całego grona odpowiedzialnych.

Warsztaty w Zabrzu – Warsztaty dla Diecezji Gliwickiej to kameralne wydarzenie. W tym roku w wyjątkowy sposób ich uczestników zaprosiliśmy do naszego stacjonarnego biura, gdzie mogliśmy nawiązać dużo głębszą relację i stworzyć wspaniałą wspólnotę. Dziękujemy uczestników, którzy przyjechali do nas z Radomia, Częstochowy, Siemianowic Śląskich i Gliwic.

Warsztaty w Toruniu – Do parafii św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu pojechaliśmy po raz pierwszy. Mogliśmy szkolić kolejnych animatorów i przedstawić metody naszego innowacyjnego programu przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania.

Warsztaty w Warszawie – Wspólnota “Chefsiba” to kilkadziesiąt osób połączonych pasją życia wiary w Jezusa Chrystusa, odkrywania rzeczywistości Królestwa Bożego i budowania Kościoła. Na zaproszenie liderów grupy młodzieżowej, Agnieszki i Piotra, gościliśmy na Ursynowie, gdzie program Młodzi na Progu dopiero się zaczyna. Były to niesamowite warsztaty dla 15 gorliwych ewangelizatorów. Mogliśmy dzielić się naszym doświadczeniem, ale również czerpać z doświadczenia tamtejszej wspólnoty.

Podczas tegorocznych warsztatów przemierzyliśmy prawie 3900 km by Słowo Boże mogło biec dalej. Odwiedziliśmy 6 wspaniałych miast, gdzie mogliśmy poznać i formować ponad 300 wspaniałych ewangelizatorów. Dziękujemy za każde zaproszenie i zaangażowanie!