Świadectwa – program MNP w parafiach

Świadectwa z Programu Młodzi na Progu
w parafiach: 

„Podobały mi się spotkania w małych grupach ponieważ dobrze było zobaczyć tylko ludzi w moim wieku skupionych na czymś wspólnym. Poznałem co może zrobić Bóg jeśli w Niego wierzymy. Utwierdziłem się w przekonaniu, że Bóg mnie kocha”.

„Bóg pokazał mi, że jest przy mnie. Pokazał, że potrafi mnie podnieść, nawet jak będę już na samym dnie. Pierwszy raz poczułam Jego obecność obok mnie. Miałam wrażenie, że mówi do mnie, pociesza mnie, podnosi, pomaga się pozbierać. Nigdy czegoś takiego nie czułam. To było takie nowe i inne. Mam nadzieję, że sobie poradzę po powrocie do domu, że to wszystko znowu mnie nie przytłoczy. Postaram się modlić do Boga, Ducha Świętego o siłę, wytrwanie. Chciałabym żeby to uczucie ode mnie nie odeszło. Chcę wierzyć, nie chcę mieć już wątpliwości.”

„Bóg uświadomił mi, że to co nas spotkało, w moim przypadku nieszczęśliwa miłość, nie jest wydarzeniem przez, które mielibyśmy się załamać i nie iść dalej.”

„Na razie rozmyślam nad tymi rekolekcjami, ale czuję, że spowodują one zmiany w moim życiu i patrzeniu na Boga, oraz tym co dla mnie zrobił w trakcie tych rekolekcji. Bóg pozwolił mi zobaczyć inne osoby, zmienić mój pogląd na życie.”

„Odwiedził mnie, dał mi siłę, przekonał do modlitwy, obiecał mi pomoc w poprawianiu się, pokazał mi nowych ludzi, którzy Mu służą.”

„Mam nadzieję, że już ostatecznie uwolnił mnie z  pewnej mojej słabości , oraz pokazał, że Mu na mnie zależy.”

„Wydaje mi się, że w czasie tych rekolekcji bardziej otworzyłam się na Boga.  Podjęłam wiele słusznych i ważnych dla mnie decyzji. Zrozumiałam, że w czasie modlitwy nie  mogę skupiać się na sobie i swoich problemach, tylko myśleć o Bogu i patrzeć na Niego, a nie w siebie. W czasie tych rekolekcji nie doświadczyłam przeżyć emocjonalnych, ale wiem, że to nie jest najważniejsze. Wszystko przyjdzie w swoim czasie. Moja wiara może nie jest wystarczająco silna, ale podejmę pracę nad jej rozwojem. Ale nie chcę robić niczego na siłę. Wiem, że Bóg ma plan dla mnie i dlatego chcę aby działał jak On tego chce.”

„Zdecydowanie Bóg dał mi energię, nadzieję i pragnienie. Cieszę się, że dał mi to. Mam zamiar uczęszczać częściej do Kościoła, częściej modlić się. Powierzać więcej Bogu.  Mam myśli aby uczęszczać na Oazę lub do jakiejś wspólnoty. Chcę również zmienić moje życie na lepsze.”

„Dopomógł mi w modlitwie”

„Moje decyzje: częstsze chodzenie na wspólnotę, trwanie w codziennej modlitwie, będę chciała Boga prosić o wskazówki dotyczące głoszenia Ewangelii, abym dzieliła się tym co przeżyłam.”

„Jezus jest dla mnie ważniejszy niż wcześniej.”

„Bóg pomógł mi lepiej poznać wiarę. Dzięki Niemu zmieniłem swój sposób patrzenia na innych.”

„Bóg otworzył mi oczy, pokazał, że czuwa nade mną, jakby wytłumaczył mi siebie, pomógł zrozumieć wiele rzeczy, nie wiem jak, tak po prostu. Na pewno będę się starać kontynuować to czego tu doświadczyłam. Cały ten czas naprawdę czułam, że to jest ten czas „przerwy”.”

„Decyzje: modlitwa wieczorem, częstsza spowiedź, systematyczne uczestnictwo we Mszy Świętej”

„Płacz przy modlitwie o uzdrowienie, przebaczyłam wielu osobom. Wiem, że muszę walczyć z zazdrością. Spoczynek w Duchu Świętym – namacalnie doświadczyłam, że Duch Święty i Jezus działają i są koło nas. Wiem jak pięknie wygląda życie gdy Bóg jest blisko, a jak okropnie gdy Bóg jest daleko. Zrozumiałam, że nie należy oceniać ludzi (ich zachowań) jeśli nie wiem co się u niego dzieje, ten ktoś potrzebuje pomocy. Chce zmienić moje życie !!! dowiedziałam się jak wspaniale jest być dobrym.”

„Pokazał mi jak mogę się modlić, podjęłam decyzje, że wszystkie moje problemy będę oddawać Bogu, spróbuję zacząć chodzić na Mszę z modlitwą o uzdrowienie. Rekolekcje zmieniły moje nastawienie do modlitw spontanicznych (zaczęłam się odzywać). Zobaczyłam, że jest Bóg, Duch Święty  wśród nas i że nas otacza.”

„Na rekolekcjach Bóg pomógł mi wskoczyć na właściwe tory. Pomógł mi podjąć decyzję związaną z tym czy chcę należeć do jakiejś wspólnoty parafialnej. Kiedyś bałam się i wstydziłam modlić  się na głos, a teraz mogę to robić cały czas i nie interesuje mnie zdanie innych.”

„Kiedy wrócę do domu, na pewno będę częściej rozmawiać z Bogiem. Na rekolekcjach poczułam, że Bóg mnie widzi i troszczy się o mnie.”

„Inaczej spoglądam na świat.”

„Widzę swoją zmianę. Czułem bardziej obecność Boga.”

„Wyleczył plecy, pomógł mi się modlić dał mi więcej wiary. Zesłał mnie tu.”

„Poczułam, że chciałabym należeć do jakiejś wspólnoty. Zobaczyłam, że Bóg jest naprawdę zawsze przy mnie. Dzięki temu wszystkiemu co się tutaj działo zrozumiałam wiele trudnych rzeczy.”

„Tak, na pewno dowiedziałam się wielu rzeczy o Bogu, które może wcześniej mnie tak nie interesowały, teraz zaciekawiły. Poznałam Boga bardziej, zrozumiałam sporo rzeczy. moje myślenie o bogu nie uległo aż tak dużej zmianie, lecz teraz wiem, że Bóg ma większą moc niż myślałam. Moja modlitwa po rekolekcjach, które też sporo zmieniły, polepszyła się. Doświadczyłam pięknego piękna odkrywania pięknego Jezusa i pięknego Boga, który pięknie do nas przemawia. Ogólnie to nie uważam, aby ten czas był stracony. Wręcz przeciwnie. Oby więcej ludzi przejrzało na oczy”

„Tak, zmieniło się moje nastawienie do Boga i zaczęłam bardziej wierzyć w to, że On jest i żyje we mnie”

„Rekolekcje były dla mnie bardzo ważnym momentem, który umocnił moją wiarę, ponieważ miałem problemy z modlitwą, a po rekolekcjach Bóg odnowił to”

„Poznałem dary Ducha Świętego i Jego samego”

„Był to super spędzony czas, który trudno będzie mi zapomnieć. Było to bardzo pouczające, dowiedziałam się więcej na temat Boga, na rekolekcjach było jedno z wieli, piękne doświadczenie, którego mogłam zaznać”

„Doznałem Ducha Świętego i pogłębiłem swoją wiarę. Zacząłem się modlić i częściej będę chodzić do kościoła. Chcę także przyjść na Wspólnotę”

„Doświadczyłam świadectw innych, myślę, że było to ważne, ponieważ dowiedziałam się, że inni też mieli różne problemy w życiu zanim zaczęli poznawać Boga. Chciałabym im bardzo podziękować”

„Te spotkania pomogły mi znaleźć się blisko Boga, uwierzyć w Jezusa, który mnie kocha i odwzajemnić to, stać się lepszym człowiekiem. Pięknym przeżyciem było dla mnie przyjście Ducha Świętego, który obudził we mnie potrzebę miłości Jezusa.”

„Był to najważniejszy moment mojego życia, kiedy On postanowił się o mnie zatroszczyć i nie zostawił mnie samą z tą decyzją. Teraz już wiem, że życie z Bogiem jest życiem spełnionym i że Bóg chce mnie mieć i moje serce”

„Uwierzyłam, że Bóg naprawdę istnieje i potrafi pomagać, wystarczy Go prosić i się modlić”

„Dowiedziałem się, że Bóg jest zawsze przy mnie i mnie kocha. Te spotkania i rekolekcje pozwoliły znowu odczuć Jego obecność przy mnie. Dowiedziałem się także, że bez względu na to, co robię, Bóg popiera moje decyzje i prowadzi mnie przez moje życie. Cały ten czas był dla mnie piękny, w każdej chwili się cieszyłem, że mogę tutaj być. Zmienił się także mój tok myślenia o Bogu. Teraz go szanuję i w Niego bardzo mocno wierzę. Chcę, żeby inni tak samo doświadczyli tego co ja i żeby cieszyli się każdą chwilą z Bogiem. Dlatego również chcę zostać animatorem i rodzić na nowo w każdym miłość, którą daje Ci Bóg, a także wiarę. I dlatego jeszcze raz dziękuję za ten ostatni rok w moi życiu, że mógł być taki piękny i owocny”

„Dowiedziałem się, że Bóg kocha wszystkich niezależnie od tego kim jesteśmy i czego dokonaliśmy”

„Dowiedziałem się wielu rzeczy o Bogu i Biblii i zrozumiałem, że bierzmowanie pomoże mi w życiu”

„Na początku do kościoła chodziłem dla podpisu. Teraz chodzę by dowiedzieć się czegoś nowego. Poprzez mszę przeszedłem przemianę wewnętrzną, odkryłem wiele nowych wartości”

„Doświadczyłam miłości Bożej. Zrozumiałam jaką ważną rolę w moim życiu pełni Bóg. Dowiedziałam się jaki był łaskawy, miłosierny dla nas, że oddał swojego Syna za nasze grzechy”

„Dowiedziałam się o tym, że Jezus zawsze kocha nas bezgranicznie. Bóg chce byśmy słuchali Słowa Bożego, zawsze szli przez dobrą drogę bez potknięć”

„Pojęłam, że Bóg naprawdę mnie kocha, rozumie. Rozumie czego pragnę i potrzebuję. Moja miłość do Boga wzrosła, czuję, że żyję. Był to dla mnie wspaniały czas”

„Myślę, że dowiedziałam się wiele o Bogu, wiele razy miałam postanowienie zmiany mojego życia na lepsze. Dzięki tym spotkaniom i umocnieniu mojej wiary myślę, że lepiej przeżywam mszę św.”

„Zmieniło się bardzo dużo. Na początku Bóg był dla mnie czymś naprawdę nierealnym, teraz jest inaczej. Modlitwa jest dla mnie ukojeniem, czymś naprawdę pięknym, nawet nie potrafię tego opisać, w każdym razie jak się pomodlę to czuję się lepiej. Kiedy mam złe dni często się modlę i pojawia się taka nadzieja, że będzie lepiej i faktycznie jest lepiej”

„Każde spotkanie było nową nauką. Moje podejście zmieniło się w bardzo szybkim czasie. Zrozumiałam, że Jezus istnieje i chce dla mnie jak najlepiej. Zawsze przy mnie jest. Tutaj tak naprawdę nauczyłam się modlić. Wstąpiłam do Oazy i to był kolejny krok ku Niemu. Wiem, że droga, którą idę teraz jest dobra, a Jego ramię jest moim oparciem. Za to chwała Panu!”

„Spotkania wiele we mnie zmieniły. Dowiedziałam się mnóstwo nowych rzeczy i zaczęłam zastanawiać się nad swoim życiem. Zaczęłam częściej się modlić. W Kościele przestałam rozmawiać i śmiać się. Inaczej patrzę na życie”

„Tak, zmieniło, ponieważ przed spotkaniami byłam osobą obojętną, która tak naprawdę olewała Kościół, Boga, modlitwę. Dzięki spotkaniom, Biblii, minutom przed Bogiem oraz wyjazdowi do Miedoni zmieniłam się i swoje myślenie o całe 360 stopni. Moja modlitwa nabrała kształtów. Poświęcam Bogu dużo więcej czasu  i będę poświęcała, bez względu na wszystko”

„Bóg jest moim ukochanym Tatusiem Jezus jest moim przyjacielem i kocha mnie. Zrozumiałam, że dopiero w Chrystusie człowiek jest wolny. Bóg jest miłością. Kościół jest domom Bożym. JEZUS ŻYJE!”