Świadectwa – Rekolekcje Królestwa

Co Bóg zrobił dla Ciebie w czasie tych Rekolekcji?

Tarnów, maj 2017r.

„Bóg w czasie tych rekolekcji pomógł mi zrozumieć, że nie warto się poddawać, gdy upadnę, On zawsze podaje mi rękę i pomaga mi wstać, i daje mi siłę do walki. Najważniejsze było dla mnie, kiedy Bóg wybrał Dawida na króla i namaścił go olejem. Zrozumiałem wtedy, że też jestem jak Dawid, zostałem wybrany, by służyć innym. Do domu wracam z postanowieniem, że będę walczył aby moja relacja z Bogiem była jeszcze bardziej trwała i nierozerwalna. A także chcę być bardziej otwarty na przyjaciół” – Łukasz

„W czasie każdej modlitwy czułem Jego obecność. Zdecydowanie najważniejszym nauczaniem dla mnie był „Kryzys”, gdyż sam bardzo często go doświadczam i do tej pory nie wiedziałem jak sobie radzić” – Bartek

„Na pewno będę się starać modlić regularnie, utrzymywać z Bogiem relację. Myślę, że też zadbam bardziej o siebie, o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Postaram się też być w miejscu, w którym powinnam.”

„Będę codziennie dziękować Panu za całe dobro, które spotkało mnie i moich bliskich. Będę modlić się regularnie i zawalczę o moje marzenie z Bogiem (już w sercu).”

„Bóg pokazał mi, że przez moją relację z tatą mam wykrzywiony obraz Boga, wcześniej nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy.”

„Bóg otworzył mnie na nowych, świetnych ludzi. Wracam z postanowieniem odnowy mojego życia duchowego, ponieważ te rekolekcje bardzo dużo dały mi do myślenia. Muszę w końcu zadbać o moje domowe królestwo.”

„Bóg poruszył moje serce, wskazał mi drogę, którą mam kroczyć i pokazał mi, że z Nim wszystko jest możliwe.”

„Wracam z jeszcze mocniejszym postanowieniem budowania przyjaźni z Bogiem, ale chciałbym także znaleźć w drugiej osobie prawdziwego przyjaciela, któremu będę mógł wszystko powiedzieć i zaufać.”

„Bóg uświadomił mi, że bez względu na moment mojego życia On zawsze jest przy mnie i zależy Mu na mojej przyszłości, którą On już zaplanował. Dzięki temu odeszły moje zmartwienia dotyczące przyszłości oraz niepewności czy aby na pewno sobie poradzę.”

„Wiem już nad czym muszę pracować, chcę wprowadzić Królestwo Boże do mojego domu, bardziej skupić się na modlitwie i nie angażować się we wszystko co popadnie.”

„Bóg pokazał mi, że nie można oceniać ludzi dopóki się ich nie pozna. Stąd postanowienie żeby wyjść do ludzi, których starałem się unikać.”

„Bóg pozwolił mi jeszcze bardziej odkryć siebie. Dostrzec jak bardzo jest Wielki i jak dużo zrobił w moim życiu, szczególnie w tych złych chwilach dla mnie, gdy upadałam a On pomógł mi wstać i wskazać drogę.”

„Bóg dał nadzieję, że mogę zawalczyć o swoje marzenia i mogę wyjść z bagna „nic nie robienia: lub robienia powierzchownie. Zawsze się tak trochę walczy. Zaprosił do większej otwartości na niego aczkolwiek najbardziej na drugiego człowieka (częstszego wychodzenia ze strefy komfortu).”


Ustroń Hermanice, wrzesień 2011r.

„Bóg ugruntował moją wiarę i napełnił moje serce swoją miłością. Poprzez konferencje i świadectwa (kazania też!) wypełnił pięknie ten czas dobrymi treściami, które owocują w moim życiu. Jezus wlał w moje serce pragnienie bycia blisko Niego, potrzebę rozmowy z Nim (modlitwa), spoglądania na innych Jego oczami. Bóg oczyścił, uzdrowił i uwolnił moje serce, dał też dar modlitwy językami. Pragnę ewangelizować, ponieważ jest to zadanie każdego chrześcijanina. Chcę, by każdy, kto na mnie spojrzy, pytał: „skąd ja to mam”. Chcę swoim życiem pokazywać jak dobry jest Pan. Podjęłam decyzję, że chcę codziennie być z Panem sam na sam i modlić się spontanicznie. Wiem, że modlitwa to fundament.”
– Weronika

„Podczas tych rekolekcji Bóg uzdrowił moje serce, pozwolił mi sobie zaufać, dał mi poczuć swoją obecność, pomógł mi odnowić przymierze z Nim, zbliżyć się do Niego. Postanowiłem walczyć z pokusą, jaką jest odkładanie spowiedzi i częściej przyjmować sakrament pojednania.”
– Dominik

„Bóg po raz kolejny otworzył moje serce, ciało, umysł na swoje działanie. Tego przeżycia nie da się opisać. Bóg wie jaki jestem i za to Go kocham, a On mnie. Jego działanie jest wielkie! Podjąłem decyzję wstąpienia do zespołu muzycznego oraz większego zaangażowania w modlitwę.”
– „Zychu”

„Bóg pokazał mi jak wiele znaczą dla Niego moje sprawy. Moje marzenia, które pragnę spełnić są dla Niego ważne. Przeżyłam mój kryzys i teraz już wiem, że tylko On jest moim Panem, On chce przemieniać moje życie. Zrozumiałam, jak wiele znaczy dla mnie formacja, której mi brakuje. Chcę być wojownikiem głoszącym świadectwo na chwałę Pana Jezusa. Wiem, że chcę głosić Jego świętą Ewangelię. Pragnę wstąpić do wspólnoty, by ona mnie formowała. Chcę być świadkiem Jezusa i głosić Jego Imię.”
– Dominika

„Bóg pokazał mi, że modlitwa jest fajna i nie warto się jej bać. Dał mi poznać ciekawych ludzi i mogłem usłyszeć wiele ciekawych świadectw ukazujących działanie Boga. Bóg pokazał mi także, że mnie kocha i warto mieć dla Niego czas. Podjąłem decyzję, że chcę się modlić niezależnie od humoru i dawać z siebie tak, jak umiem najlepiej.”

„Bóg doświadczył mnie – pokazał swoją chwałę i to, że działa poprzez ludzi, obdarzając ich charyzmatami. Zdałem sobie sprawę, że Bogu nie przeszkadzają moje „świeckie” marzenia.”

„Zrozumiałem, że jeśli kogoś kocham to mam się cieszyć jego szczęściem. Chcę też wierzyć w to, co niemożliwe, nie wątpić i pomagać innym bezinteresownie.”

„Mogłam wiele spraw przemyśleć, dzięki temu wiem, co zrobić dalej. Pan Bóg uleczył moje serce i dostałam od Niego nowe, by móc rozpocząć nowy etap w swoim życiu.”

„Podczas tego kursu przekonałam się, że to Jezus jest centrum każdej wspólnoty. Doświadczyłam tego i doświadczam tego na co dzień. Zrozumiałam też, że muszę kochać ludzi takimi, jakimi są. Chcę uwielbiać Boga po wszystkie me dni! Bóg zawsze wie co dla mnie jest najlepsze, ale nie chce, abym rezygnowała ze swoich marzeń i dlatego chcę z Nim współ – myśleć i współdziałać w moim życiu. Chcę Go głosić innym, pokazywać, że Bóg istnieje i kocha każdego z nas. Chcę Go uwielbiać!”
– Rita

„Podczas tego kursu poznałam lepiej historię Dawida, która do tej pory nie była tak dobrze mi znana. Dała mi ona dużo do myślenia. Także podczas modlitw mogłam doświadczyć działania Boga. Nauczyłam się także, jak można zwalczać przeciwności z Bożą pomocą i chcę oddawać wszystkie życiowe trudności właśnie Panu Bogu.”
– Dominika

„Bóg uświadomił mi, że przeszłość nie jest najważniejsza. Jestem osobą, która bardzo rozpamiętuje to, co było, ale teraz wiem, że mam myśleć o przyszłości, o teraźniejszości, a nie koncentrować się wyłącznie na wcześniejszych wydarzeniach. Zrozumiałam również, że Jezus wyciągnie mnie z najgłębszej otchłani, że patrzy na moje serce i że zaprosił mnie tutaj, żeby mi to powiedzieć. Doszłam również do wniosku, że przez Boga jestem kochana, mimo mych słabości.”

„Pan Bóg sprawił, że zbliżyłam się do Niego, stałam się bardziej otwarta i radosna. Poczułam jak On naprawdę dotyka mojego ramienia, trzyma mnie za rękę i idzie przez każdy dzień. Poczułam też ogromny pokój w sercu, a przed przyjazdem bałam się o nową szkołę i znajomych i byłam zmęczona życiem, a Jezus to zmienił we mnie. Myślę, że rekolekcje były świetne, wspaniałe, cudowne…”

„Od dłuższego czasu czułam, że jestem daleko od Boga, ale na Eucharystii poczułam, że jednak jest inaczej. Zrozumiałam, że należy się modlić niezależnie od tego, w jakim się jest humorze. Teraz mam zamiar modlić się pomimo zmęczenia, jakiegoś zwątpienia. Wierzę, że to mi pomoże.”

„Bóg pokazał mi moją wartość i wyjątkowość, pokazał, że działa przez osoby. Przekonał, że modlitwa jest moim obowiązkiem a nie przywilejem charyzmatyków.”

„Bardziej otworzyłam się na innych ludzi. Bóg podarował mi nowe serce. Pokazał jak mam spojrzeć na pewne sprawy, jak mogę je rozwiązać. Bardzo cieszę się z czasu wspólnej modlitwy, ponieważ Pan Bóg dał mi łaskę modlitwy językami. Podjęłam decyzję, że chcę więcej czasu poświęcić na modlitwę – na moje osobiste spotkanie z przyjacielem, którym jest Bóg, a także dawać świadectwo o tym, że Bóg działa w moim życiu i jest żywym Bogiem.”
– Monika

„Bóg przez tych ludzi, którzy tu byli i tą wspólnotę uczył mnie zaufania do ludzi, które w moim życiu „znikło”. Przemienił moje serce, pomógł mi „odpakować” konkretne swoje dary i spełnia ze mną moje marzenia.”

„Podczas tych rekolekcji Bóg uczynił jak zawsze wiele dobrych rzeczy! Zaczynając od czasu dla Boga, który udało mi się wygospodarować, myślę, że Jego działanie w tej kwestii rozpoczęło się wraz z podjęciem decyzji o uczestnictwie, czyli na długo przed weekendem. Bóg na nowo otworzył mnie na swoje Słowo, pokazał, jak bardzo jestem ważna dla Niego. Pozwolił mi lepiej poznać siebie i pokazał, że i ja mogę stać się królową! Utwierdzono mnie w przekonaniu, że Bóg patrzy na serce, że należy marzyć razem z Bogiem i walczyć o to z Nim. Bóg pokazał mi też, że powinnam podejmować decyzje, że On nie zadecyduje, ale trwa ze mną.”


Ustroń Hermanice, czerwiec 2011r.

„Podczas tych rekolekcji Bóg zrobił dla mnie bardzo wiele: oczyścił mnie ze wszystkiego i otworzyłem się na ludzi. Już mniej się wstydzę siebie i tego, że wierzę w Boga. Podjąłem decyzję, że będę wierzył w Boga już na zawsze i chodził do kościoła regularnie.”

„Dzięki Bogu na tych rekolekcjach doznałem dni szczęśliwości, byłem szczęśliwy i uśmiechnięty. Podjąłem decyzję, że Bóg będzie moim przyjacielem i będę Go wywyższał i wielbił.”

„Podczas tych rekolekcji Bóg dał mi bardzo ważną osobę, z którą mogłem porozmawiać i dał mi towarzystwo, w którym czułem się akceptowany. Dał mi nową wiarę w ludzi, szczególnie starszych.”

„Zrozumiałam, że to, co Bóg zmienia w moim życiu nie jest moją prywatną sprawą. Dzięki usłyszanym na rekolekcjach świadectwom uświadomiłam sobie, że Bóg chce, abyśmy dzielili się z innymi tym, czym On nas obdarowuje, że w ten sposób inni mogą czerpać także z tego, co Bóg zmienił konkretnie w moim życiu. Wcześniej miałam wielki problem z tym, aby mówić ludziom o tym, co Bóg zmienia w moim życiu. Teraz mam nadzieję, że to się zmieni. Zrozumiałam jeszcze, że ja nie mogę sobie sama zaplanować wszystkiego, że to Bóg jest pomysłodawcą i architektem i chce, żebym poddała się Jego woli, żebym nie planowała wszystkiego w 100% i abym dała Jemu możliwość kierowania. Nie chcę już wszystkiego planować. Chcę pozwolić Bogu, by naprawdę kierował moim życiem.”

„Podczas tych rekolekcji Bóg pokazał mi jak jeszcze mogę Go wychwalać, oddawać Mu cześć. Umocnił mnie w wierze. Będę się starać poświęcać Bogu chwilę w ciągu dnia, częściej z Nim rozmawiać, powierzać Mu moje relacje.”

„Bóg zmienił moje myślenie. Pokazał mi w jaki sposób powinny wyglądać moje relacje. Pragnę spróbować naprawić moje relacje z pewną bardzo bliską mi osobą, ponieważ przyjechałem na rekolekcje z dręczącymi mnie pytaniami na temat tej relacji.”

„Bóg pozwolił mi pozbyć się wstydu, skrępowania podczas wspólnej modlitwy. Mam odwagę by się odezwać i powiedzieć Bogu co czuję. Chcę częściej mówić do Boga co czuję, modlić się nie tylko regułkami, ale także własnymi słowami. Mogę traktować Boga jak przyjaciela, a nie tylko jako mojego Pana.”

„Bóg umocnił mnie w wierze i dodał mi nadziei na lepsze jutro. Będę szła ścieżkami, jakie przygotował dla mnie mój Pan, bo Mu ufam.”

„Odkryłam mój charyzmat. Bóg pokazał mi też wiele rzeczy, które są we mnie dobre.

„Bóg pokazał mi i dał do zrozumienia, bym Mu zaufała i nie bała się o przyszłość, bo cokolwiek się stanie to będzie dobre. A jeśli byłoby złe, to Pan da mi sił bym wytrwała. Stopniowo Pan leczy moje gardło , potrafię spać i oddychać, ponieważ miałam problemy z oddychaniem i ze spaniem. Chwała Panu!”

„Bóg zmienił moje myślenie na temat pracy w grupie. Doświadczyłam prawdziwej współpracy oraz zaangażowania każdej z osób. Bóg buduje we mnie świadomość tego, że jestem dla Niego ważna. Podjęłam decyzję dotyczącą otwartości na ludzi. Zrozumiałam, że każda osoba z grona wspólnoty może pomóc mi w przeciwnościach. Nie muszę trzymać w sobie spraw, które mnie bolą i są trudne.”

„Na tym kursie zbliżyłam się do Boga; teraz lepiej wiem jak powinna wyglądać moja modlitwa. Stałam się bardziej otwarta na ludzi. Uświadomiłam sobie też, że Bóg ma dla mnie plan. Postanowiłam, że będę więcej czasu poświęcała na modlitwę, będę miała więcej czasu dla Boga. Postaram się również poukładać swój tydzień tak, bym miała czas w niedzielę.”

„Bóg przypomniał mi, że nie muszę się bać, bo mnie odkupił. Dał mi też wspaniałą grupę, z którą mogłam świetnie współpracować.”

„Bóg pozwolił mi się otworzyć na Jego Słowo, dał mi radość z uczestnictwa w tych rekolekcjach. Mój wybór jest taki, że będę szła, rozmawiała z Bogiem i że chcę, aby to był mój przyjaciel.”

„Bóg dał mi pokój; dał mi na nowo zmienić moje życie. Chcę już zawsze iść drogą Bożą i chcę aby Bóg był moim celem.”


Ustroń Hermanice, sierpień 2010r.

„Bóg umocnił mnie i dał pewność, że jest. Oddałam Mu problemy codziennego życia.”

„Na tych rekolekcjach podjęłam pewne postanowienia i decyzję, że chcę świadczyć swoim życiem o Jezusie tak, jak tylko umiem.”

„Bóg otworzył mnie na innych ludzi. Pokazał mi jaki jest. Namalował w moim sercu obraz Królestwa Bożego.”

„Bóg wypełnił moje serce radością; uporządkował moje uczucia i poukładał cele.”

„Bóg przede wszystkim utwierdził i wzmocnił moją wiarę, a zarazem nauczył mnie jak walczyć.”

„Czuję, że chcę trwać w Bogu i zawsze uwielbiać Go modlitwą.”

„Bóg pozwolił mi zrozumieć kilka rzeczy. Myślę, że umocnił pewne zasady walki w moim sercu, bym mogła ich przestrzegać.”

„Bóg wlał pokój i uświadomił mnie w paru ważnych sprawach.”

„Bóg napełnił moje serce sobą i odnowił moją wiarę.”

„Bóg w tym czasie wlał w moje serce pokój i przybliżyłem się do Jezusa; poznałem Go jak działał i jak wielką obdarza mnie miłością. Jestem w Jego oczach ważny – wybrany.”

„Dzięki Bogu otworzyłam się na modlitwie (do tej pory miałam z tym problem). Pan wlał we mnie niemożliwe pokłady radości.”

„Bóg uświadomił mi, że nie dostrzegam moich błędów i muszę nad nimi popracować. Pokazał mi, że mogę modlić się uwielbieniem częściej i dłużej niż myślałem. Zamierzam trenować panowanie nad emocjami.”

„Bóg odnowił gorliwość do działań i do modlitwy.”

„Bóg w tym czasie otworzył mnie na innych ludzi.”

„Bóg na tych rekolekcjach kontynuował to, co zaczął wcześniej; podjęłam decyzję trwania na codziennej modlitwie (mimo wszystko).”

„Uwolnienie, przyjęcie Bożej miłości, rozkochanie się. Decyzja uwielbienia, życia zgodnego z Bożym planem i zasadami, wierności i walki.”

„Bóg wzbudził pragnienie uwielbienia na modlitwie.”

„Bóg uświadomił mi wiele spraw. Podjęłam decyzję, że będę nad sobą pracować.”

„Bóg pomógł mi modlić się śpiewem, chcę dalej się rozwijać.”

„Bóg przemienił mnie… Chcę mieć bliższą relację z Bogiem. Każde rekolekcje, każdy czas z Bogiem odbudowuje mnie. Chwała Panu!”

„Bóg przemienił moje serce, pomógł mi przebaczyć pewnej osobie. Dał mi pokój.”

„Bóg uzdrowił moje serce, wlał w nie wiele radości!”

„Bóg upewnia mnie, że relacje z ludźmi nie są straszne i że odnajdę się w nich. Zachęcił mnie też do częstego chodzenia do sakramentu pojednania.”

„Bóg pokazał mi, że z Nim zawsze jest bezpiecznie. Kiedy źle się czułam, Bóg dał mi ludzi, którzy troszczyli się o mnie.”

„Bóg zmienił mnie. Na nowo wróciłem do Pana i podjąłem decyzję, żeby ciągle się zmieniać na lepsze.”

„Bóg wysłuchał moje prośby. Zmienił moje nastawienie. Ukochał mnie.

„Bóg pozwolił mi modlić się uwielbieniem. Napełnił moje serce miłością. Podjąłem decyzję o zmianie swojego podejścia do życia.”