Zakładanie wspólnot

Budowa domu to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie. Potrzeba wielu osób i materiałów. Każda cegła, każda puszka farby, każda linia na planie – wszystko jest istotne. Elementy składowe są potrzebne również wtedy, gdy budujemy Dom dla Młodych.

Budowanie Domu dla Młodych w Kościele to cel programu Młodzi na Progu. Oznacza to, że nie możemy ograniczyć się do tworzenia środowiska wiary dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Dom nie stoi rok, dom stoi przez pokolenia. Dlatego dla każdego młodego człowieka po bierzmowaniu musi istnieć miejsce w Kościele. Miejsce, w którym będzie mógł budować relacje z ludźmi i z Bogiem. Przestrzeń, gdzie może coraz bardziej odkrywać Boga i służyć ku zbudowaniu Kościoła. Takim miejscem jest wspólnota.

Chcemy Cię także wspierać w bardziej bezpośredni sposób. Jeśli potrzebujesz konkretnej pomocy, która może Ci pomóc w budowaniu wspólnoty, skontaktuj się z nami. Chcemy służyć Ci swoim doświadczeniem. Chcemy cię wesprzeć w budowie Twojego Domu dla Młodych.