Rekolekcje Królestwa – świadectwa!

W połowie maja odbyły się wyczekiwane Rekolekcje Królestwa w Tarnowie. Był to piękny czas budowania relacji z Panem i rówieśnikami, przełamywania swoich ograniczeń oraz cennych wskazówek, aby w królewskim stylu pokonać wszelkie przeszkody.
Jak przeżyli ten czas uczestnicy? I co Bóg dla nich zrobił? Przeczytajcie sami! 🙂

„Bóg w czasie tych rekolekcji pomógł mi zrozumieć, że nie warto się poddawać, gdy upadnę, On zawsze podaje mi rękę i pomaga mi wstać, i daje mi siłę do walki. Najważniejsze było dla mnie, kiedy Bóg wybrał Dawida na króla i namaścił go olejem. Zrozumiałem wtedy, że też jestem jak Dawid, zostałem wybrany, by służyć innym. Do domu wracam z postanowieniem, że będę walczył aby moja relacja z Bogiem była jeszcze bardziej trwała i nierozerwalna. A także chcę być bardziej otwarty na przyjaciół” – Łukasz

„W czasie każdej modlitwy czułem Jego obecność. Zdecydowanie najważniejszym nauczaniem dla mnie był „Kryzys”, gdyż sam bardzo często go doświadczam i do tej pory nie wiedziałem jak sobie radzić” – Bartek

„Na pewno będę się starać modlić regularnie, utrzymywać z Bogiem relację. Myślę, że też zadbam bardziej o siebie, o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Postaram się też być w miejscu, w którym powinnam.”

„Będę codziennie dziękować Panu za całe dobro, które spotkało mnie i moich bliskich. Będę modlić się regularnie i zawalczę o moje marzenie z Bogiem (już w sercu).”

„Bóg pokazał mi, że przez moją relację z tatą mam wykrzywiony obraz Boga, wcześniej nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy.”

„Bóg otworzył mnie na nowych, świetnych ludzi. Wracam z postanowieniem odnowy mojego życia duchowego, ponieważ te rekolekcje bardzo dużo dały mi do myślenia. Muszę w końcu zadbać o moje domowe królestwo.”

„Bóg poruszył moje serce, wskazał mi drogę, którą mam kroczyć i pokazał mi, że z Nim wszystko jest możliwe.”

„Wracam z jeszcze mocniejszym postanowieniem budowania przyjaźni z Bogiem, ale chciałbym także znaleźć w drugiej osobie prawdziwego przyjaciela, któremu będę mógł wszystko powiedzieć i zaufać.”

„Bóg uświadomił mi, że bez względu na moment mojego życia On zawsze jest przy mnie i zależy Mu na mojej przyszłości, którą On już zaplanował. Dzięki temu odeszły moje zmartwienia dotyczące przyszłości oraz niepewności czy aby na pewno sobie poradzę.”

„Wiem już nad czym muszę pracować, chcę wprowadzić Królestwo Boże do mojego domu, bardziej skupić się na modlitwie i nie angażować się we wszystko co popadnie.”

„Bóg pokazał mi, że nie można oceniać ludzi dopóki się ich nie pozna. Stąd postanowienie żeby wyjść do ludzi, których starałem się unikać.”

„Bóg pozwolił mi jeszcze bardziej odkryć siebie. Dostrzec jak bardzo jest Wielki i jak dużo zrobił w moim życiu, szczególnie w tych złych chwilach dla mnie, gdy upadałam a On pomógł mi wstać i wskazać drogę.”

„Bóg dał nadzieję, że mogę zawalczyć o swoje marzenia i mogę wyjść z bagna „nic nie robienia: lub robienia powierzchownie. Zawsze się tak trochę walczy. Zaprosił do większej otwartości na niego aczkolwiek najbardziej na drugiego człowieka (częstszego wychodzenia ze strefy komfortu).”

Amen! 🙂