“Pozwól, aby Bóg zbudował Ci Dom, potem możesz budować go innym”

“Pozwól, aby Bóg zbudował Ci Dom, potem możesz budować go innym”.
Stało się! 1. Krajowa Konferencja MNP już za nami! Powoli bierzemy pierwszy oddech, wciąż jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, jak dobry i owocny był to czas!

Godziny przygotowań, modlitwy i trudnych decyzji już za nami. Cieszymy się, że w odpowiedzi na Boże wezwanie mogliśmy zaprosić każdego z Was do przeżycia Konferencji, której celem była budowa wspólnoty i jedności wśród wolontariuszy, animatorów, dyrektorów Rekolekcji Spotkania oraz liderów wspólnot.

Ponad sto osób przyjechało w marcową sobotę do Toszka, aby dzielić się swoją codziennością posługi w programie Młodzi Na Progu, ale także pragnieniami i marzenia, które w związku z młodymi Bóg wkłada w nasze serca.

Każda część Konferencji była dla nas cenna: panel dyskusyjny prowadzony przez naszych gości, warsztaty dla poszczególnych posługujących, czas zawiązywania relacji i dzielenia doświadczeniem. “Konferencja była dla mnie ubogaceniem i poczułam, że mam Rodzinę Młodych Na Progu”. Na naszych oczach dzieje się historia, kiedy Bóg budzi do życia młode pokolenie, poszerzając granice swojego królestwa o kolejne parafie, miasta i diecezje. Mieliśmy przyjemność gościć uczestników z 20 miast z całej Polski, gdzie ewangelizacja młodych była, jest lub lada moment będzie codziennością. Bóg wspaniale pokazuje nam, że Jego wezwanie jest aktualne, a nasza misja nieodwołalna.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować każdemu, kto naszą Konferencję objął wsparciem modlitewnym oraz finansowym, w głównej  mierze naszemu głównemu sponsorowi, HG Hotelowi Restauracji. Tylko dzięki takiej pomocy to wydarzenie mogło się odbyć na tak wysokim poziomie. Dziękujemy Księdzu Biskupowi Andrzejowi Iwaneckiemu, który nie tylko przyjął nasze zaproszenie, ale przekazał nam ogrom wsparcia i zachęty do dalszej pracy.

Dziś wiemy, że pragniemy więcej. Więcej spotkań w gronie posługujących, więcej wspólnej modlitwy, więcej budowania wspólnoty. Wierzymy, że właśnie do tego Bóg dziś nas wzywa, dlatego już za chwilę rozpoczynamy przygotowania 2. Krajowej Konferencji MNP!