Budowanie Domu dla Młodych w Kościele

Budowa domu to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie. Potrzeba wielu osób i materiałów. Każda cegła, każda puszka farby, każda linia na planie – wszystko jest istotne. Elementy składowe są potrzebne również wtedy, gdy budujemy Dom dla Młodych.

Budowanie Domu dla Młodych w Kościele to cel programu Młodzi na Progu. Oznacza to, że nie możemy ograniczyć się do tworzenia środowiska wiary dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Dom nie stoi rok, dom stoi przez pokolenia. Dlatego dla każdego młodego człowieka po bierzmowaniu musi istnieć miejsce w Kościele. Miejsce, w którym będzie mógł budować relacje z ludźmi i z Bogiem. Przestrzeń, gdzie może coraz bardziej odkrywać Boga i służyć ku zbudowaniu Kościoła. Takim miejscem jest wspólnota.

Jesteśmy pewni co do tego, że wspólnota jest koniecznością dla zdrowego wzrostu, dlatego jako Program Młodzi na Progu chcemy wspierać te wspólnoty, które już funkcjonują i te, które powstają. W ostatnich miesiącach intensywnie pracujemy nad początkową formacją dla wspólnot. Będziemy chcieli ją wydać w formie książki i potrzebujemy Twojego wsparcia.

Chcemy Cię także wspierać w bardziej bezpośredni sposób. Jeśli potrzebujesz konkretnej pomocy, która może Ci pomóc w budowaniu wspólnoty, skontaktuj się z nami. Chcemy służyć Ci swoim doświadczeniem. Chcemy cię wesprzeć w budowie Twojego Domu dla Młodych.

Napisz do nas:
mlodzinaprogu.biuro@gmail.com