Remont DOMU DLA MŁODYCH – ZACZYNAMY!

Wyobraź sobie … DOM.

Miejsce, do którego możesz przyjść w każdym czasie, niezależnie od tego, jak się dzisiaj czujesz i jaką historię ze sobą przynosisz.

Zamknij oczy i wyobraź sobie bezpieczne miejsce, jego zapach, światła, odgłosy, atmosferę, która wspiera, otoczenie, które nie ocenia. Miejsce, które po prostu JEST dla Ciebie. 

Czemu ma służyć SPOTKALNIA?  

SPOTKALNIA będzie przestrzenią, do której może przyjść każdy młody człowiek. 

– Wyremontowane miejsce umożliwi prowadzenie warsztatów, prelekcji, szkoleń dla młodzieży, rodziców i opiekunów. Zakres tematyczny już  teraz jest szeroki: komunikacja bez przemocy (NVC), rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych, psychoedukacja oraz psychoprofilaktyka, odnalezienie swojej pasji i kierunku na przyszłość, umiejętne słuchanie, warsztaty twórczości, profilaktyka/rozpoznawanie/reagowanie na nadużycia seksualne.

– Jednocześnie będzie to przestrzeń na budowanie więzi w gronie rówieśników, np. w ramach małych grup dzielenia.

– Oprócz tego w naszej SPOTKALNI młodzi będą mogli otrzymać pomoc wykwalifikowanych specjalistów (psycholog, terapeuta środowiskowy, ksiądz).

ALE NAJWAŻNIEJSZE – PO PROSTU SPOTKAĆ SIĘ i ciekawie spędzić czas w gronie rówieśników w bezpiecznym i przyjaznym miejscu.

Co zostało zrobione do tej pory?

W kwietniu tego roku udało nam się przejąć pomieszczenie starego baru przy ul. Głowackiego w Bytomiu. Do tej pory udało nam się wykonać swoimi siłami pierwsze prace rozbiórkowe i inwentaryzacyjne. Pomieszczenie było na tyle zaniedbane przez wiele lat, że potrzebowaliśmy skuć do cegły każdą ścianę. Następnie przyszedł czas na walkę z pleśnią i podmoczoną ścianą.

Z radością obserwujemy pierwsze zmiany tego miejsca. Znamy tę dzielnicę Bytomia, wielu z nas się w niej wychowało, więc wiemy, jak bardzo potrzebny tam jest Dom dla Młodych. Wiemy, że Bytom, to miejsce pełne wyzwań, które jednak coraz bardziej się zmienia. Chcemy być częścią tej zmiany i zaprosić do tego również Ciebie. Chcemy wyremontować ten bar i napisać nową historię tego miejsca.