Diecezjalne Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej „Weselcie się nadzieją!”

W niedzielę 26 listopada w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Tego dnia papież Franciszek zaprosił wszystkich młodych (14-35) na całym świecie do wspólnego, lokalnego świętowania oraz przeżywania radości wiary. Z tej okazji na zaproszenie DDM Archidiecezji Gdańskiej uczestniczyliśmy we wspólnej Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa Piotra Przyborka oraz w bloku ewangelizacyjnym przygotowanym przez tamtejsze duszpasterstwo.

Udało nam się po raz kolejny zawitać nad morze i wspólnie towarzyszyć ponad 100 młodym ludziom z archidiecezji gdańskiej we wspólnym świętowaniu. Jako Fundacja „Młodzi na Progu” prowadziliśmy część bloku ewangelizacyjnego dzieląc się swoim doświadczeniem pracy z młodzieżą. Dominika Macha i Katarzyna Grim reprezentowały nasza fundację dając świadectwo pracy wśród młodych.

Podczas spotkania młodzież mogła integrować się podczas wspólnych zabaw, wysłuchać wspomnień ze Światowych Dni Młodzieży oraz wysłuchać świadectwa Dominiki, która przede wszystkim mówiła o działalności naszej fundacji.

Celem tego spotkania było również wypromowanie wydarzenia, które już przed nami, a dokładnie 20 stycznia 2024 roku odbędą się w Gdańsku warsztaty programu Młodzi na Progu, na które już teraz serdecznie zapraszamy!