Warsztaty “Młodzi Na Progu” 2018 – zapisy rozpoczęte!

Z radością informujemy, iż zapisy na tegoroczne warsztaty Młodych Na Progu zostały otwarte! Ogromną radością jest dla nas każda parafia, która podejmuje decyzję o rozpoczęciu prowadzenia programu Młodzi Na Progu, decydując się jednocześnie na tworzenie środowiska wiary dla młodych. Jesteśmy świadkami tego, co Bóg robi wśród młodych, potwierdzając nasze powołanie i misję, jaką jest ewangelizacja kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Poruszeni przełomem wśród młodych ludzi rozpoczęliśmy przygotowania do tegorocznych warsztatów, w czasie których pragniemy dzielić się doświadczeniem, umiejętnościami oraz trudnościami napotykanymi na wspólnej drodze ewangelizacji.

Warsztaty składać się będą z dwóch bloków, podczas których każdy z uczestników będzie mógł wybrać jeden, zgodnie ze swoim doświadczeniem pracy w programie. Podjęliśmy decyzję o specjalnym warsztacie dla księży, niezależnie od liczby lat w Młodych Na Progu – celem spotkania będzie dzielenie dotyczące roli księdza, dlatego też serdecznie zapraszamy na nie wszystkich księży – zarówno pracujących w programie od kilku lat, jak i dopiero rozpoczynających.

Warsztaty, które zaplanowaliśmy:

Blok I:

  1. Prezentacja programu i Rekolekcji Spotkania – P
  2. Nauczanie i Świadectwo – K
  3. Warsztat uwielbienia – K
  4. Prowadzenie spotkań ekipy – O
  5. Rola Księdza w MNP – KS

Blok II

  1. Jak rozpocząć – P, O, KS
  2. Jak prowadzić małą grupę – P
  3. Warsztaty z liturgii – P, K
  4. Formacja uczniów – O, KS

Bardzo prosimy o wybór warsztatu zgodnie z legendą:

– P – osoby będące Pierwszy raz na Warsztatach MNP
– K – osoby będące Kolejny raz na Warsztatach MNP
– O – Odpowiedzialni w parafii za Program MNP
– KS – Kapłani

Warsztaty odbędą się w sobotę, 29.09.2018 w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II w Gliwicach, w godzinach od 9.00 do 17.30. Zapisy będą otwarte do 15.09 (istnieje możliwość zgłoszenia się później, do 22.09, jednak w przypadku tych zgłoszeń nie będziemy w stanie zapewnić kompletu materiałów warsztatowych)

Zapisy dostępne są na naszej stronie internetowej: https://www.mlodzinaprogu.pl/terminarz/

Do zobaczenia we wrześniu! 🙂